7 آینه پرطرفدار در چیدمان خانه

7 آینه پرطرفدار در چیدمان خانه

در چند دهه ی اخیر آینه به عنوان عضوی فراتر از وسیله ای برای دیدن خود در خانه به کار میرود. مدت زیادی است که از آینه به عنوان المانی تاثیرگذار در دکوراسیون و تکمیل کننده چیدمان به کار می رود. آینه ها می توانند بسته به موقعیت قرار گیری و ابعاد، فضا را بزرگتر و روشن تر نشان دهند. همچنین برخی از انواع آینه به ویژه آینه های بزرگ می تواند فضای خانه را مجلل تر و با شکوه تر سازد. در ادامه به معرفی 7 آینه پرطرفدار و محبوب که در دکوراسیون به کار می رود می پردازیم.

 

1-      آینه ونیزی

آینه های ونیزی همانطور که از نامشان پیداست نخستین بار در جزیره کوچک مورانو در نزدیکی ونیز ایتالیا ساخته شدند. این جزیره در زمینه ی شیشه و آینه شهرت زیادی دارد. شیشه سازان مورانو شیشه ی Venetian را ساخته و بدین ترتیب موفق به ساخت آینه های معروف به آینه های ونیزی یا Venetian mirrors  شدند. این آینه ها با ظرافت و طرح بدیع خود از همان ابتدا طرفداران زیادی پیدا کردند. امروزه آینه های ونیزی معمولا در سبک های نئوکلاسیک و کلاسیک در فضاهای مختلف خانه به کار می رود.

 

2-      آینه های کهنه کاری شده و یا آنتیک

آینه ی کهنه کاری شده مدتی است که توجه طراحان داخلی را به خود جلب کرده است. این آینه ها که به کمک فرآیند های خاص اسیدشور می شوند، ظاهری قدیمی و آنتیک پیدا می کنند. و در واقع نوعی اصالت به فضایی که در آن قرار دارند می بخشند. این آینه ها معمولا به صورت دیواری و مشبک در خانه به کار می روند.

 

3-      آینه برنزی

یکی از کاربرد های اصلی آینه ها روشن تر نشان دادن فضا می باشد. آینه های برنزی و یا دودی به دلیل رنگ خود تاثیرچندانی در روشنتر کردن فضا ندارند. اما می توانند ظاهری مجلل به فضا داده و به دلیل داشتن رنگ، انعکاس ملایم تر و فیلتر شده ای را از فضا در اختیار ما قرار دهند.

4-      آینه ی فرانسوی مدل پریم زر

یکی از پرطرفدارترین آینه ها در چند سال اخیر آینه های فرانسوی به ویژه مدل Gleaming Primrose می باشد. این آینه توجه بسیاری از طراحان داخلی، دکوراتور ها و مردم را به خود جلب کرده است. این آینه ها می توانند از چوب به صورت منبت کاری و یا با رزین ساخته شوند. نکته ی حائر اهمیت در مورد این آینه ها این است که نه تنها در فضای نئوکلاسیک بلکه در فضاهای مدرن و حتی در برخی طرح ها آینه های قدی و بزرگ این مدل در فضاهای با سبک بوهو نیز به کار رفته اند. نکته ای که محبوبیت این مدل آینه را دوچندان کرده است.

5-      آینه های هالیوودی و یا لامپ دار

آینه های لامپ دار که به آینه های هالیوودی معروف هستند، مدتی است که در چیدمان خانه ها به ویژه آینه های قدی برای اتاق خواب و با آینه های میز آرایش به کار می روند. و به دلیل قابلیت تنظیم میزان روشنایی بسیار محبوب می باشند. این آینه ها بیشتر در فضاهای مدرن به کار می روند.

6-      آینه های گرد با فریم مینیمال

یکی دیگر از آینه های پرطرفداری که در اکثر سبک ها و فضاهای خانه به کار می رود، آینه های گرد با فریم ساده فلزی هستند. این آینه ها برای بالای کنسول، شومینه، آینه ی میز آرایش و حتی آینه های روشویی به کار می روند. آینه های گرد با وجود فریم ساده خود بسته به رنگ فلز(طلایی،نقره ای، برنزی، مشکی، سفید و...) می توانند برای در دکوراسیون خانه به کار روند. پرطرفدار ترین فریم در استفاده از این آینه ها فریم های طلایی هستند.

 

7-      آینه های مشبک

آینه های مشبک نیز از جمله آینه های محبوبی هستند که در فرم های مختلف گنبدی، مستطیل و ... ساخته می شوند. این آینه ها به دلیل شباهت با فرم پنجره در فضاهایی با نور طبیعی کم می توانند به نوعی تداعی وجود پنجره و روشنایی را کنند. این آینه ها نیز بسته به فرم خود می توانند در سبک مدرن و یا نئوکلاسیک به کار روند.

نوشته شده در 1399-06-04 مبلمان و فرنیچر 1286

کد QR

منو